logo
<-Atpakaļ

Līdaku pavasaris 2006 - Nolikums

Apstiprinu:
Z/S „Božki” īpašnieks
A.Oševerovs
2006. gada 10. aprīlī.

Šķaunes ezera makšķernieku festivāla
"Līdaku pavasaris 2006" spiningošanas sacensību tautas klasē izraksts no nolikuma.

 1. Visām fiziskām personam, kuras vēlas piedalīties sacensībās, ir jāreģistrējās līdz 2006. gada 17. maijam samaksājot dalības maksu 10 Ls Z/S "Božki" makšķernieku bāzē vai bankā. Maksājot dalības maksu bankā sava dalība jāpaziņo pa kontakttālruni 9227288, 6443624. Pie reģistrācijas dalībniekam jāuzrāda bankas maksājuma orderis, kurā ir norādīti dalībnieka vārds, uzvards un personas kods.
 2. Spiningotājam jāņem līdzi: derīga makšķernieka karte, laiva (laivas enkurs komplektā), glābšanas veste, mobilais tālrunis (lai sazinātos ar tiesnesi loma pieteikšanai), zivju paceļamais tīkliņš (sečoks),lineāls (ne īsāk par 50 cm) un instrumenti saudzīgai zivs atbrīvošanai no āķa.
 3. Dalībnieku reģistrācija sāksies 5.00 makšķernieku bāzē "Božki".7.00 sāksies makšķerēšanas sektoru izloze. Katra laivas ekipāža saņem numuru, kas atbilst ezera sektoram.Vienā laivā var atrasties ne vairāk par diviem spiningotājiem. Izlozē piedalās tikai laivu kapteņi. Saiti ar numuru saņem laivas kaptenis. Ekipāži, kas saņēma numurus,dodas uz ezera centru kur viņus gaida tiesnesis.
 4. Pēc starta signāla dalībnieki dodas izlozētajos sektoros.
 5. Dalībnieks drīkst makšķerēt no noenkurotas laivas , makšķerēt no dreifējošas laivas un trollingot (velcēt) nav atļauts. Laivas atrodas ne tuvāk par 30 metriem viena no otras. Eholotu lietot nav atļauts.
 6. Līdakas atļautā izmēra, vairāk par 50 cm, reģistrē pie tiesnešiem zvanot pa tālruni, mazākas zivis lomā netiek uzskaitītas. Tās saudzīgi jāatlaiž ūdenī.
 7. Noķertās zivis (mērā) jāpaceļ ar zivju uztveramo tīkliņu un jāuzglabā ūdenī līdz tiesneši fiksējuši lomu. Līdz loma fiksācijai zivs jāatbrīvo no āķa un jāizmēra tās garums. Tiesnesis zivi nosver un fotogrāfe. Tad zivi atlaiž ūdenī.
 8. Sacensības notiek divās tūrēs, katra četras stundas. Pēc sacensību pirmās daļas divu stundu pusdienas pārtraukums. Otrajā tūrē dalībnieki maina sacensību sektorus (ziemeļu pret dienvidu, un otrādi).
 9. Par sacensību sākumu, tūres beigām un finišu tiesneši signalizē ar skaņas signālu.
 10. Uzvar dalībnieks ar kopējo lielāko lomu - (smagāko) gramos. Ieskaitītas tiek mēra līdakas, citu sugu zivis LM makšķerēšanas noteikumu kārtībā dalībnieks var paturēt sev.
 11. Ja laivā atrodas divi spiningotāji, viņu lomi tiek summēti un dalīti uz diviem. Laivas komandas kapteinis pretindē uz pirmām piecām godalgotām vietām individuālajās meistarsacīkstēs, otrais ekipāžas dalībnieks pretindē kopā ar kapteini uz pirmām piecām godalgotām vietām komandu meistarsacīkstēs un uz pirmām trim godalgotām vietām nominācijā ,,Vislielākā līdaka". Komandas nosaukumu un tās kapteini ir jāpaziņo līdz 17. maijam.